Rob Gerritsen (Breda) werkt actief samen met Ongehinderd om de toegankelijkheid van locaties te beoordelen. Met zijn handbike bezoekt hij de ondernemers. Zijn handbike maakt hem mobieler, waardoor hij snel grote afstanden kan afleggen. Rob krijgt over het algemeen positieve reacties, maar benadrukt dat de manier waarop je het gesprek over toegankelijkheid begint, cruciaal is.
Als inspiratie raadt Rob het boek Playing The Enemy van John Carlin aan, dat gaat over hoe Nelson Mandela via rugby blank en zwart verenigde na 27 jaar gevangenschap. "Het laat zien hoe belangrijk constructieve gesprekken zijn," zegt Rob. Deze aanpak past hij zelf ook toe in zijn werk voor Ongehinderd. Als je in de verdediging gaat schieten of mensen onder druk zet, dan ben je eigenlijk al verloren, aldus Rob.
Rob is enthousiast over het gemak en de snelheid van de Ongehinderd-app. “Het grappige is, het duurt echt maar kort. Hoe meer gedreven je raakt, hoe soepeler je door de app gaat,” zegt hij na het volgen van instructievlogs. De app maakt het eenvoudig om snel en efficiënt een locatie te beoordelen, wat het werk nog aantrekkelijker maakt.
De oprichter van Ongehinderd legt uit waarom het belangrijk is dat gemeenten aansluiten bij de MKB Toegankelijke Route (MKBTR). Wanneer een gemeente zich aanmeldt, kunnen door subsidies vanuit MKB-Nederland en Ongehinderd de kosten voor een toetsing bij ondernemers tot nul euro worden verlaagd. Ook worden de openbare ruimtes getoetst. Ongehinderd onderzoekt nu hoe gemeenten op een positieve manier gestimuleerd kunnen worden om deel te nemen.
Binnenkort breidt de app uit, waardoor verkenners en ambassadeurs nog laagdrempeliger gemeenten kunnen betrekken. Rob hoopt dat Breda, dat zich ten doel heeft gesteld om in 2030 de meest toegankelijke stad van Europa te worden, zich bij Ongehinderd en de MKB Toegankelijke Route (MKBTR) aansluit. Rob, actief betrokken bij de belangenorganisatie “Breda voor Iedereen,” wil een rol als ambassadeur spelen om deze ambitie te realiseren.
Wil jij ook helpen om jouw gemeente en misschien zelfs je regio en daarbuiten toegankelijker te maken voor iedereen? Word dan Verkenner of Ambassadeur bij Ongehinderd. Lees op
deze pagina wat dat inhoudt.